poniedziałek, 12 września 2016

Pierwsze sekundy nowej znajomości

Mało istotne jest w jakim miejscu się znajdujesz, o jakim czasie. Nigdy nie trafisz w sedno sprawy, twoje wyobrażenia i tak będą mijać się z rzeczywistością. W tej kwestii kieruje nami tylko i wyłącznie ono - przeznaczenie. Stawiając na naszej drodze różnych ludzi, którzy mają nieznaczny wpływ na przebieg naszego życia. Zawieranie znajomości jest niezwykle ważne, a szczególnie te pierwsze 11 sekund znajomości nazywane przywitaniem. I nie chodzi tu wcale o znajomość zawieraną na facebook'u za pomocą przycisku ''dodaj znajomego''. To coś zupełnie innego! Często zawieramy znajomości w przedziwnych okolicznościach kompletnie nieprzygotowani. Poznajemy mnóstwo nowych ludzi, a masę z nich dane nam jest spotkać tylko raz w życiu. Często  takie znajomości idą  po jakimś czasie w zapomnienie, a nie pielęgnowane wspomnienia blakną. Wobec tego liczy się tylko jedno! Pierwsze wrażenie! Dwa ważne słowa, a kompletnie pomijane przez znaczną masę ludzi. Przepis na nie jest tylko jeden - zrób je jak najlepsze!

1. Stres pogarsza twoją sytuację.
Czyli jeden z czynników, który tak bardzo osłabia nasze pierwsze wrażenie wywarte na kimś nowym. Drżący głos, chaos w głowie i ten jakże nieproszony rumieniec na policzkach może odstraszyć nie jedną zainteresowaną tobą osobę! Jeśli już na początku zawalisz wasze pierwsze spotkanie reszta nie będzie już się jakoś kolorowo układać. Wiele osób traci dużo przy pierwszym poznaniu. To duży błąd! Nie wiem czy wiesz, ale każda zawarta znajomość ma swoją historię bądź jej źródło, do którego często się wraca! Chyba nie chcesz później wypominać sobie ''A mogłam powiedzieć tak''. No właśnie! To żadne tłumaczenie, a stres powodujący blokadę w głowie jest totalnie niepotrzebny. Spróbuj nad nim popracować!

2. Bądź kompletnie nieprzygotowana.
Dziwne prawda? Większość może się tu ze mną zupełnie nie zgodzić. Ale nie udawaj kogoś kim nie jesteś! Bądź sobą! To lepsze niż przygotowane na dzień przed w głowie formułki nie wnoszące nic w życie drugiej osoby! Zero planowania! Co z tego, że w pierwszej chwili palniesz głupotę. Obróć to w żart! Większość ludzi ceni sobie poznawanie osób z poczuciem humoru i dystansem do siebie. Bądź prostolinijna i mów to co przyjdzie ci na myśl. Zachowuj się naturalnie, a najlepiej zawieraj znajomości kompletnie się ich nie spodziewając. Chyba lepiej jak życie przynosi nam niespodzianki, prawda?

3. Przedstaw się z jak najlepszej strony.
Co mam na myśli? Zainteresuj kogoś swoją osobą, a jednocześnie pokaż na co cię stać. Po pierwsze nie przynudzaj, bo szybko zrazisz do siebie drugą osobę. Kto chciałby wysłuchiwać nudziarza narzekającego na rzekomo brzydką pogodę? Nikt, no właśnie. Nawiązując z kimś konwersacje najpierw pytaj co u niego słychać. Okaż się wyrozumiałym słuchaczem, a nie egoistą, który widzi tylko i wyłącznie czubek własnego nosa. Naucz się słuchać! A nóż widelec nauczysz się czegoś nowego od tej drugiej osoby? Traktuj tę drugą osobę tak jakbyś chciała, aby ciebie traktowano. Odmawiaj jeśli czujesz taką potrzebę, ale podaj powód dla jakiego rezygnujesz z zaproponowanej sposobności. Asertywność to podstawa! Przyjmuj uzasadnioną krytykę i bierz czynny udział w dyskusji kierując się przede wszystkim obiektywnością. Prawda, że proste?

4. Uruchom wyobraźnię.
Czyli jednym słowem spraw, aby nie zabrakło wam tematów do rozmowy. Rozmawiaj o wszystkim i o niczym. Poruszaj tematy, które interesują tę drugą osobę, ale daj jej do zrozumienia co jest dla ciebie naprawdę ważne, czym Ty się interesujesz. Prowadząc konwersacje poznawaj ją i zapamiętuj jak najwięcej szczegółów. Staraj się pytać o to co jest dla ciebie niezrozumiałe, doradzaj tej osobie, wysłuchaj jej argumentów. Przebywając w zróżnicowanym środowisku poznajesz poglądy innych ludzi, a także poznajesz ich kąt patrzenia na świat. Ciągle dowiadujesz się czegoś nowego, a tym samym pomału kształtujesz swój charakter obserwując innych ludzi. Wyrabiasz sobie zdanie o nich. Widzisz ile daje parę minut przeznaczonych na swobodne pogawędki?

5. Uśmiech to twoja wizytówka.
Chyba nie muszę powtarzać ci jaki on jest niezwykle ważny? I jak dużo daje. Dobre pierwsze wrażenie zapewni ci przede wszystkim uśmiech, a ta druga osoba wyrobi sobie o tobie zdanie pozytywnie nastawionej do świata osoby. W końcu jak cię widzą, tak cię piszą prawda? Zarażaj optymizmem! Zachęcaj innych do uśmiechu dając im jednocześnie do tego powód. Kiedy będziesz non stop się uśmiechać uśmiech wejdzie ci w krew. Tutaj parę słów o tym już pisałam. Chyba każdy lubi otaczać się uśmiechniętymi osobami, a nie niezadowolonymi z życia smutasami? Dlatego od dziś uśmiech to twoja główna wizytówka. Wypisz wymaluj go na twarzy!

38 komentarzy:

 1. Musimy pamiętać, że stres to nasz wróg w każdej sytuacji! No i powinniśmy się więcej uśmiechać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne zdjęcia ;) Pozdrawiam i zapraszam :*
  http://zakreconaaja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciężko jest spełnić te wszystkie punkty, które wymieniłaś na raz. Poznając kogoś nowego zawsze będzie nam towarzyszył choćby mały stres i zakłopotanie, gdyż znamy ją od kilku minut i chcemy wypaść jak najlepiej. Co do tego, żeby poruszyć wyobraźnię to też nie warto myślę wypytywać od razu o wszystko drugą osobę, gdyż może uznać nas za wścibską. Wiadomo też, że gdy znamy kogoś kilka minut ciężko jest poruszyć jakiś temat, ponieważ nic się jeszcze z tą osobą nie przeżyło, że tak powiem. Jednak zgadzam się z tym, że pierwsze wrażenie jest ważne i należy pamiętać o uśmiechu i po prostu być sobą :). Oczywiście to co napisałam to jedynie moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać, ciekawy pomysł na wpis :).

  pozytywnarealistka.blogspot(klik)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsze wrazenie moze duzo wplynac na dalsza relacje ^^
  roxannee-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ślicznie wyglądasz :) a post bardzo fajny i ciekawy. To prawda, stres robi swoje przez co możemy stracić szanse na fajną znajomość. Ja ciągle staram się z nim walczyć, ale są sytuacje kiedy stres jest silniejszy ode mnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam taki sam sweterek i zegarek :)
  Świetnie wychodzisz na zdjęciach :3
  poziomka1.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. 1. Pogarsza. Ale stres to takie coś niezależne od nas. Dopada nas on czy tego chcemy czy nie. Tu raczej kwestia tego czy umiemy nad nim panować i sobie z nim radzić. Bo one będzie i tak i tak. Strach, stres.... to uczucia nad którymi nie mamy władzy. On jest, albo go nie ma. Siedzi w nas. A od nas zależy czy będziemy go słuchać, czy nie.

  2. Racja. Poza tym i tak jak się coś planuje to nic z tego nie wychodzi. Sam niejednokrotnie układałem sobie całą rozmowę w głowie. Rozmowę, która w życiu nigdy się nie wydarzyła. Zawsze toczyła sie swoim torem niezależnie od naszych planów.

  3. Wyklucza to stwierdzenie "bądź sobą". Chociaż nie znam osoby, która nie byłaby choć trochę egoistyczna, to jednak prowadzenie rozmowy tak, aby druga osoba się o tym nie zorientowała, to już wyższa szkoła jazdy. Ukrywanie kogoś kim jesteśmy od urodzenia to nie łatwa sztuka.

  4. Sam nie wiem, czy lepiej udawać, że temat cię interesuje i udawać mądrego w tym temacie, czy po prostu otwarcie powiedzieć "nie znam się na tym kompletnie". Z drugiej strony znam osobę, która potrafi tak rozmawiać, że rozmówca nawet nie wie, że rozmawia z człowiekiem który nie ma zielonego pojęcia na dany temat. Słyszy o danej rzeczy pierwszy raz w życiu. A ty masz wrażenie, że siedzi w tym od lat. Może i to jest rozwiązanie. Niestety znam tylko jedną taką osobę, więc to musi być bardzo trudne.

  5. I to punkt pod którym podpisuje się obiema rękami,l obiema nogami i jeszcze jakimiś pisakami.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przeczytałam cały wpis i jest spoko, ale wiedziałam już co nieco o tych rzeczach. I mam taki sam kardigan ☺

  Pozdrawiam Colorka
  Www.colorka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, może też wpłynąć na dalsze relacje
  Post świetny
  Śliczne zdjęcia
  Wyglądasz cudownie
  Pozdrawiam oliwiafelkel.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkie rady są dobre, ale ważną radą jest też nierozmawianie tylko o sobie :)

  http://seethelifeofthisbetterparties.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Stres to coś, czego nie da się wyzbyć od tak. Warto z nim walczyć, ale do tego trzeba czasu, samozaparcia i dużo pracy nad swoją osobą.
  MoccaMonica blog

  OdpowiedzUsuń
 12. Stres to faktycznie ogromny wróg...
  Świetne rady, uważam, że do wszystkich się stosuję!
  http://nikasstyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Przyznam szczerze, że w miarę dorastania otworzyłam się bardziej na nowe znajomosci - to znaczy nie jestem aż tak nieśmiała, jak to było kiedyś. Przydatne rady! A każdy człowiek pojawia się na naszej drodze z jakiegoś powodu!

  Karolina
  http://karolinaprzybyl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja mam ogromny problem ze stresem.. :/
  obserwujemy? https://start-afire.blogspot.com/
  daj znać w komentarzu! :))

  OdpowiedzUsuń
 15. Stres potrafi naprawdę wiele zniszczyć.. Wiem sama po sobie i niestety nadal towarzyszy mi w wieu sytuacjach, ciekawy wpis, zapraszam do siebie :)

  http://olekfasolek.blogspot.com/2016/09/2.html

  OdpowiedzUsuń
 16. Przeznaczenie... coraz częściej się nad nim zastanawiam. Wierzę, że istnieje i każda osoba którą spotykamy nie jest przypadkowa. Z czasem okazuje się, że dzięki niej doświadczyliśmy czegoś nowego, nauczyliśmy się na własnych lub jej błędach. Już na początku widzę, że ten post to coś dla mnie ^^ Stres... mnie to chyba nigdy nie opuszcza, jeżeli chodzi o kontakt z innymi ludźmi. Nie potrafię porozmawiać na luzie :/ Pierwsze wrażenie jest ważne. Jednak często, nawet gdy pierwsze sekundy znajomości nie były najszczęśliwsze później poznajemy daną osobę bliżej i przekonujemy się do niej. Ostatnio sama zaczęłam robić coś w kierunku doskonalenia komunikacji z innymi ludźmi. Rzeczywiście jest tak, że lepiej jest być "nieprzygotowanym". Często robiłam tak, że nawet jak szłam do sklepu układałam sobie w głowie to co mam powiedzieć. Potem i tak nie wychodziło tak jak chciałam. Kiedy robię to na spontanie wszystko idzie łatwiej i mniej się stresuje. Dlatego całkowicie zgadzam się z drugim punktem. Ciężko być asertywnym. Nie chcemy, boimy się odmawiać, bo chcemy dopasować się do otoczenia, nie chcemy sprawić komuś przykrości lub boimy się wyrazić własne zdanie. Uwielbiam pozytywnie nastawionych ludzi, którzy są wiecznie uśmiechnięci. Staram się też taką być, ale to wbrew pozorom nie jest łatwe. Cudowne zdjęcia! Pozdrawiam
  ludziesamotni.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. w 100% sie z toba zgadzam, ostatnim czasem staram sie stosowac to wszystkich powyzyszych wskazowek i powiem ci, ze to faktycznie dziala :)

  za wszystko się odwdzięczam, odpowiadam na kazda obserwacje ;3JUST EMSi

  OdpowiedzUsuń
 18. Ogólnie rzecz biorąc zależy jak się spojrzy na to co napisałaś, ale btw dużo w tym prawdy :) Ciężko się pozbyć stresu, ale są też dobre strony gdy ogarnia nas ten stres pozytywny - też tak miałaś? :) No nie będę się rozpisywać.

  Oczywiście obserwuję i zapraszam do mnie :) ~Niezdara ♥

  OdpowiedzUsuń
 19. Staram się uśmiechać do nowych osób zawsze, stres raczej też jest, ale walczę z nim!
  Pozdrawiam Mój blog♥

  OdpowiedzUsuń
 20. No właśnie nie musimy dbać o to co mówimy, bo na 100% i tak tego nikt nie zapamięta. Czy pamiętasz o czym rozmawiałaś z dowolną osobą, która poznałaś pierwszy raz? No właśnie. Ale to co odciska piętno i to o czym pamiętamy i kojarzymy z daną osobą to wrażenie jakie na nas wywarła. Dlatego uśmiech, dystans do siebie i to wszystko co opisałaś jest jak najbardziej na miejscu :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Zgadzam się z Tobą, ja mam spory problem przy poznawaniu nowych osób, ale staram się z tym walczyć! :)
  Piękne zdjęcia, zachwycające miejsce!

  muminek-enter.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 22. Świetne rad. Według mnie najważniejszy jest uśmiech i nasze nastawienie.

  Zapraszamy
  http://youthinkpositive.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 23. Dobrze napisane :) Stres nam tak na prawdę towarzyszy wszędzie tylko nie zawsze się ujawnia:)

  OdpowiedzUsuń
 24. Stres na pewno nie pomaga i to w niczym :)
  Ja myślę, że najlepiej być otwartym i uśmiechniętym nic tak nie działa jak pozytywne nastawienie :)

  Zapraszam!
  >> VANILLIA96.BLOGSPOT.COM <<

  OdpowiedzUsuń
 25. Świetne porady :)

  https://roseaud.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 26. Ładne zdjęcia, śliczne tło:)
  http://evildivination.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 27. Śliczne zdjęcia!
  Jestem teraz w nowej klasie, w liceum i musiałam poznać 26 osób, które pierwszy raz widzę na oczy.
  Ważne jest aby być otwartym no i nie narzekać :D

  http://live-telepathically.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 28. Ja na szczęście się nie stresuję zawierając nową znajomość i wszystko jest zazwyczaj totalnie spontaniczne ;)
  Pozdrawiam RONN

  OdpowiedzUsuń
 29. Zgadzam się - uśmiech jest w stanie wieeeele zdziałać ;)

  Pozdrawiam serdecznie,
  Karolina
  [BLOG | INSTAGRAM]

  OdpowiedzUsuń
 30. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, choć czasem, kiedy zapoznajemy się z kimś nowym stres wychodzi automatycznie. Ale najważniejsze jest to, żeby być sobą. Nie ma nic gorszego niż udawać kogoś, kim się nie jest :) charlizerose.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 31. Myślę, że sztuczne relacje to coś najgorszego w życiu człowieka. Popieram naturalność! ♥
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 32. Twój wpis bardzo mi się przyda. Za tydzień mam spotkanie z internetowymi koleżankami, więc dobre wrażeniem jest bardzo ważne. Poza tym w ferie jadę na obóz i tam też poznam nowych ludzi. Super zdjęcia!
  kinga-wajman.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 33. Bardzo cenne wskazówki i ciekawa stylizacja :)
  www.allicestyle.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 34. Masz rację! Ja często przygotowuje się przed jakimś spotkaniem i obmyślam jak to wszystko będzie wyglądało. A to tylko wszystko pogarsza! Cudowne zdjęcia. Wreszcie natrafiłam na wartościowy blog :) Obserwuję!
  http://with-ideas.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 35. Masz bardzo oryginalną urodę! Cieplutko pozdrawiam, MAVSELINA.

  OdpowiedzUsuń

Strona główna