wtorek, 27 września 2016

Kochaj, ale tylko bezgranicznie

Nie sztuką jest kochać czy ranić. Nie trudno jest powiedzieć ''Kocham Cię'' w czasach kiedy słowa te tracą na wartości. Bez problemu ludzie są ze sobą, nazywają krótką relację czy zauroczenie miłością. Ale czy to miłość? Przecież to nic w porównaniu z miłością pełną wyrzeczeń, oczekiwań i wspólnych przeszkód pokonywanych razem na drodze życia. Bezgraniczna miłość potrafi przetrwać każdą burzę w postaci sprzeczki słownej. To miłość wyrozumiała, akceptująca każde niedociągnięcie charakteru, miłość pokonująca cierpienie. Więź przekraczająca granicę własnych możliwości. Dostatecznie pielęgnowana jak drogocenny kwiat rozkwita i wypuszcza nowe gałązki pełne szczęścia i wzajemnego zrozumienia. Podlewana komplementami i czułymi słówkami nie usycha i służy pomocną dłonią w chwilach bezsilności. To coś pięknego co spotyka tylko tych, którzy potrafią kochać sercem, nie oczami. Takiej miłości w naszym społeczeństwie jest stanowczo za mało. Czy taka miłość istnieje? Ależ oczywiście! Przecież są wśród nas ludzie, którzy kochają bezgranicznie ze względu na wszystko.

I kiedy nadejdą dni ukazujące początki starości, pierwszy siwy włos czy zmarszczki na czole, miłość jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu, że jest coś warta. Ostatnio bardzo poruszyła mnie historia Don i Margaret Livengood, którzy zmarli w szpitalu w USA trzymając się za ręce. Przeżyli razem 59 lat, a mimo to ich miłość była silna i nie wygasła aż do ostatniego oddechu. To naprawdę niesamowite jak bardzo musieli być sobie bliscy. Zapewne wierność, a przede wszystkim dobro tej drugiej osoby stanowiło fundament ich małżeństwa. Cegiełka po cegiełce budowali swoją idealną miłość. Nie szczędziły ich smutki czy troski, ale pewnie były też dni pełen radości. Nie każdy potrafi tak kochać jak oni. Większość małżeństw kończy się teraz rozwodem, rozstaniem lub setkami niewyjaśnionych spraw, bezpodstawnych pretensji. Ludzie nie potrafią się dogadać, ich miłość ulega całkowitemu wypaleniu. Narażona na długotrwałe konflikty i nieporozumienia usycha niedoceniona. Wiele małżeństw rozpada się ot tak po prostu. Nie potrafią walczyć o swoją miłość, być może już zapomnieli jak kiedyś było im ze sobą dobrze. Zamknęli  już album pełen zapisanych wspomnień, uznali, że wypełnili już ostatnie strony ich związku. I co najbardziej boli? Przechodząc ulicą zachowują się jakby się nigdy nie znali. 
Dlatego sztuką jest kochać i być kochanym. Trzeba trafić na tę właściwą osobę w życiu, która tak samo jak my nie tylko dostrzeże to powierzchowne piękno, ale dostrzeże i nasze wnętrze. Rozmyślając o historii 59 letniego małżeństwa będącego dla mnie przykładem zapragnęłam, aby i mnie ktoś w przyszłości tak pokochał ze względu na wszystko. Miłością piękną, trwałą i bezinteresowną...

46 komentarzy:

 1. To jest słodkie, że ludzie się wspierają i kochają pomimo wieku itd. Niektórzy przechodzą jakieś kryzysy wieku średniego i odizolowują się od bliskich... Każdą miłość należy pielęgnować.

  http://seethelifeofthisbetterparties.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Przypomniała mi się końcówka z filmu "Pamiętnik". Dokładnie słowa "kocham cię" w tych czasach znaczą to samo co "dzień dobry". Coraz mniej ludzi potrafi kochać, coraz więcej się rozwodzi, dlatego, że wybierają kogoś nieodpowiedniego dla siebie.
  Pozdrawiam RONN

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny post! Smutne jest to, że tak mało osób w dzisiejszych czasach docenia wartość słów "miłość" i "kocham Cię"...
  Ja wierzę w bezgraniczną miłość i również wierzę w to, że w moim życiu spotkam taką osobę, która pokocha mnie mimo wszystko i to prawdziwą miłością ❤

  OdpowiedzUsuń
 4. Miłość... Zapominamy o niej, bo i wielu z nas nie potrafi odnieść się choćby życzliwie do drugiego człowieka. Jak mamy kochać, jeśli wielu z nas nie stać nawet na mały, przyjazny gest?
  Pozdrawiam
  Tutti
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 5. W dzisiejszych czasach te dwa słowa są niestety nadużywane i rzucane na wiatr. Warto się nieco zastanowić, zanim się je wypowie... Cudne zdjęcia!

  Karolina
  https://karolinaprzybyl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaki ładny post. :) W dodatku piękne zdjęcia.

  mój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdecydowanie teraz ludzie zbyt często używają słowa "kocham cię" i traci już ono znaczenie. Powinniśmy używać go tylko jeśli kogoś kochamy, a nie dlatego, że go lubimy..
  agnieszkaa-es.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Naprawdę piękny post.
  Cudowne jest to, żę ludzie kochają się bezgranicznie nie zwracając uwagi na wiek :)
  http://poziomka1.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. To piękne ;)
  marrstyle.blogspot.com możesz poklikać u mnie w ostatnim ?

  OdpowiedzUsuń
 10. cudowny post, wszystko pięknie napisane, zdjecia też fenomenalne <3

  http://wooho11.blogspot.com/ - Zapraszam <3 Jeśli Ci sie spodoba - zaobserwuj :) na pewno się odwdzięczę :*

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciężki temat wybrałaś. :) Każdy to uczucie odbiera inaczej. Właściwie ciężko wyrokować która jest właściwa - czy ta pełna namiętności, słodkich całusków i sweet przytulasków, czy tez ta, w której namiętności już jest niewiele, a miłość okazywana jest przez wspólne zakupy, robienie sobie nawzajem herbaty i wieczorny sex. A moze właściwa jest właśnie ta, w której prócz słów "kocham Cię" i buziaczka przed wyjściem do pracy nie ma nic? Na to pytanie chyba nikt nie jest w stanie odpowiedzieć. Miłość to miłość. Kochać kochamy, ale jak tą miłość okazujemy to juz indywidualna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 12. Hej :) Mój ostatni post również jest na ten temat. To co napisałaś można nazwać dopełnieniem moich myśli. Myślimy tak samo pod względem, że słowo "miłość" nie powinno być rzucanie na wiatr. Niestety coraz częściej się to zdarza i zwykłe zauroczenie nazywamy "wielką i prawdziwą miłością". Rozumiem, że człowiek zakochany wiąże przyszłość z tą jedną osobą, ale jak dla mnie miłością nie można nazwać krótkiego związku, który często szybko się kończy. Cudownie napisałaś ten post. Uwielbiam Twój styl pisania ♥ Najważniejsze jest to, żeby trafić na odpowiednią osobę, bratnią duszę i miłość sama będzie rozkwitać. Oczywiście musimy włożyć mnóstwo starań w jej pielęgnowanie; myśleć nad poprawą swojego zachowania, ustępstwa, potrafienia pójść na kompromis. Ludzie tego nie umieją. Nie chcą się zmieniać, nie zauważają swoich błędów. Wytykamy je tylko innym ludziom. Pozostając uparcie przy swoim zdaniu, swoich racjach związki się rozlatują, bo nie ma między stronami chęci dogadania się. Smutne, ale fajnie, że są osoby myślące tak jak Ty :) Pozdrawiam
  ludziesamotni.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Wydaje mi się, że to co napisałaś dokładnie odzwierciedla wiersz Św. Pawła ,,Hymn o miłości". Gdybyś miała czas, zapraszam mett-sky.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jeju... Jaki cudowny post! Zgadzam się z Tobą we wszystkim co napisałaś:) Smutne jest to, że dla wielu osób w tych czasach słowa "Kocham Cię" nie mają żadnego większego, głębszego znaczenie i przychodzą ot tak, bez zastanowienia.. Jestem z chłopakiem już dwa lata i tak samo jak Ty, chciałabym, żeby to była miłość piękna, bezinteresowna i wieczna..
  Zapraszam do siebie:) http://karciiia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Niestety słowa Kocham Cię rzucane są w ten sposób w każdej sytuacji zupełnie bez znaczenia przez co tracą swoją wagę. Uważam, że wypowiadanie ich do czegoś zobowiązuje. Powinniśmy brać na siebie odpowiedzialność za wypowiedziane słowa bo mimo, że dla nas mogą nie mieć znaczenia dla kogoś mogą być bardzo ważne. Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

  likeaskyskyscraper.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Też coś słyszalam o tej sytuacji, piękna historia - umrzeć razem, trzymając sie za ręce.
  Wspaniałe zdjęcia. Zgadzam się z tobą. Piękny post.
  Pozdrawiam i zapraszam http://liisiialy.blogspot.com/
  Obserwuję.

  OdpowiedzUsuń
 17. Wspaniałe zdjęcia! Teraz często zdarza się, że ludzie rzucają słowa Kocham Cię na wiatr!
  >>alicce-alice.blogspot.com<<

  OdpowiedzUsuń
 18. Świetnie napisane. ,,Dlatego sztuką jest kochać i być kochanym'' zgadzam się z tymi słowami w 100%

  http://youthinkpositive.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 19. Czytałam o tej historii... Niesamowite, że są ludzie, którzy po prostu są w stanie się sobą cieszyć bez żadnych korzyści ;)

  MÓJ BLOG
  MÓJ KANAŁ NA YT

  OdpowiedzUsuń
 20. Zdecydowanie miłość powinna być tylko bezgraniczna. Tak jak pisałaś, zmarszczki na czole nie mają oznaczać koniec miłości. Powinna ona trwać wiecznie, bez względu na to jak wyglądamy. Ta historia jest niesamowita i zarazem piękna. Umrzeć trzymając się za ręce: "miłość aż do śmierci" - wreszcie te słowa mają sens.
  Pozdrawiam cieplutko i życzę z całego serduszka wszystkim tak pięknej miłości ♥
  vatacukrowa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo mądry post! :*
  Pozdrawiam
  pooositivee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Marzę o tym,żeby przeżyć taka miłość,żeby ktoś pokochał mnie bezgranicznie.
  Też uważam,że takiej miłości w dzisiejszym świecie brakuje.Świetnie napisałaś i piękne zdjęcia.
  Obserwuje bo na to zasługujesz.

  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 23. chyba najwieksze marzenie kazdego czlowieka- zakochac sie w kims bezgranicznie i to w zajemnosci!

  zapraszam na nowy post! odwdzięczam się za każdą obserwację ;)
  http://justemsi.blogspot.com/2016/10/filharmonia-im-mieczysawa-karowicza-w.html

  OdpowiedzUsuń
 24. Ja właśnie dzisiaj zorientowałam sie co tak naprawdę miałam pod noskiem cały rok! ♥ Warto się oddać w dobre ręce. :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Bardzo piękna notka. Myślę, że każdy chciałby zakochać się naprawdę mocno, tak na całe życie.
  Zapraszam do mnie: modowajoanka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 26. Cudowny post.. Myślę, że każdy z nas chce być kochany i kochać ♥
  Obserwuję ;*
  Zapraszam do mnie
  Julciik-blogg

  OdpowiedzUsuń
 27. I właśnie szkoda, że w dzisiejszych czasach takie bardzo ważne słowo jak "kocham cię" rzuca się miliard razy dziennie :((

  Jull.pl - klik!

  OdpowiedzUsuń
 28. Hej bardzo ciekawie pisany blog, widać, że robisz to z pasją. A post bardzo fajnie się czyta. Dlatego promuj swojego bloga za darmo. Łap ode mnie link.
  darmowe linki

  OdpowiedzUsuń
 29. Pieknie to napisalas, bardzo wzruszajace. No i zdjecia bardzo ladne i klimatyczne. Mysle ze to zalezy od charakterow i ogolnie od osob bedacych w zwiazku. Niestety nie kazdy potrafi byc wierny, szczery i oddany czy chociażby bezinteresowny. Niestety wydaje mi sie ze jest to coraz rzadziej spotykane. Ja jestem bardzo szczesliwa ponieważ jeste w zwiazku juz prawie 3 lata i mysle ze moj zwiazek bedzie takim starym piernikiem jak i my bedziemy :) Tobie takze zycze takiej milosci kochana, buziaki!

  http://caiawichowska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 30. Miłość rzeczywiście w dzisiejszych czasach bywa jakby mniej spotykana, mniej wielka i... mniej pożądana. "Kochamy" za wygląd, a nie za wnętrze, a to już na wstępie skreśla prawdziwość i głębokość danego uczucia...

  www.xavilove.com

  OdpowiedzUsuń
 31. Świetnie to opisałaś mimo trudnego tematu.
  Ja nie mam doświadczenia więc wiele się nie wypowiem...
  Zapraszam na --> Mój Blog

  OdpowiedzUsuń
 32. Przecudny post! Idealnie to wszytko ujęłaś. Po prostu nic dodać nic ująć. Teraz naprawdę ciężko zobaczyć prawdziwą, bezgraniczną miłość. Miłość to skarb, którego jeszcze nigdy nie doświadczyłam, ale wierzę że przyjdzie w odpowiednim momencie i mam nadzieję, że będzie tak piękna jak małżeństwa, o którym wyżej wspomniałaś. ;)

  killa-killaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 33. ooo rany, post daje duzooo do myslenia i naprawde szkoda, ze bardzo duzo osob nie reaguje na slowo kocham cie, albo np. nie wiedza co to milosc, nie wiedza jakie to uczucie. wydaje mi sie, ze przez milosc naprawde bardzo duzo ludzie bylo zranionych i dlatego boja sie znowu to poczuc, albo nie wierza w te piekne slowo kocham cie... ♥


  aalleekkss.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 34. Zdjęcia świetnie obrazują i bardzo podkreślają cały tekst. Przez co bardziej odbiera się ten post w sposób emocjonalny ;) swietnie !

  OdpowiedzUsuń
 35. miłość to nie pluszowy miś,ani kwiaty to też nie diabeł rogaty.
  Cudowny post! Twój blog jest taki przejrzysty! wow zazdroszcze
  versanell.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 36. Miłość starszych osób jest zupełnie inna niż w naszych czasach. Wiekszosc jest bezemocji. Być ze sobą by być i to tyle. A trzeba dawać coś od siebie. Ja naszczescie mam swoją miłość i jest prawdziwa cudowna. Świetny post. Pozdrawiam i zapraszam paulabiliniewicz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 37. Bardzo mądry post i bardzo dobrze, że poruszyłaś ten temat, bo jednak miłość jest w naszym życiu najważniejsza :)

  Zapraszam!Jeśli zaobserwujesz, będzie mi bardzo miło :*
  Gabrielle->Klik!

  OdpowiedzUsuń
 38. Wspaniały post, pięknie to opisałaś ♥
  http://zkoniempomarzenia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 39. Pięknie to opisałaś!
  Dla mnie małżeństwa, które są ze sobą już kilkadziesiąt lat zawsze są powodem do podziwu.
  Są idealnym przykładem, że prawdziwa miłośc to nie wygląd, a serce ♥

  BY-KAYLA-BLOG.BLOGSPOT.COM-KLIK

  OdpowiedzUsuń
 40. Cudowny post, genialnie to napisałaś :)

  Pozdrawiam! :)
  http://angelikabien.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 41. Wow! Wpadłam przypadkiem na twojego bloga i jest świetny! Strasznie mi się tu spodobało. Bardzo ciekawie piszesz , wygląd bloga jest estetyczny. Na pewno muszę wpadać tu częściej :)
  Pozdrawiam,
  Youboost.pl

  OdpowiedzUsuń
 42. Miłość to nie tylko szablonowe KOCHAM CIĘ.
  To KOCHAM CIĘ pokazywane kazdego dnia. Bez słów.
  To czyny ;)

  OdpowiedzUsuń
 43. trudno znaleźć miłość. zwłaszcza gdy podświadomie się jej szuka, tak jak ja. cholera, znów ktoś wprowadził mnie w ten nostalgiczny nastrój.
  taka długoletnia miłość jest piękna.

  OdpowiedzUsuń
 44. Zdjęcie makro jest takie delikatne, cudowne! ;)


  W wolnej chwili zapraszam do siebie :)
  klaudia-niescioruk.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Strona główna